Aydilge Kimdir, Nereli, Boyu, Yaşı, Hakkında Bilgi

Aydilge Kimdir, Aydilge Nereli, Aydilge Kısa Biyografisi, Aydilge Hayatı Hakkında Özet Bilgi

Tam Adı: Aydilge Sarp
Ümit Besen Doğum Tarihi: 25 Haziran 1979 Yılında Dünyaya Gelmiştir.
Ümit Besen Nereli: Kütahya
Boyu: 1,56
Kilosu: 53
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Siyah
Mesleği: Şarkıcı
Aydilge Eğitimi:

Aydilge Kimdir?

Aydilge Kimdir, Aslen Nereli, Kısa Biyografisi, Hayatı Hakkında Bilgi

Tam adı Aydilge Sarp kısaca Aydilge olarak tanınmaktadır. Aydilge 25 Haziran 1979 tarıhinde Kütahya’ da dünyaya gelmiştir. Türk yazar, müzisyen ve radyo programcısıdır.

1997 seneninde yayınlanan “Kalemimin Ucundaki Düşler” isimli öykü kitabı ilk kitabı. 2002 seneninde bulimik bir kızın öyküsünü anlatan “Bulimia Sokağı” isimli romanı yayınlandı. 2004 seneninde çıkan romanı ise “Altın Aşk Vuruşu” oldu.

Eğitimi

Sekiz yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Savunu imtihanlarını kazanan Aydilge, 15 yaşına kadar, Türkiye’nin ilk Türk Sanat Müziği çocuk korosunda radyo sanatçısı olarak görev aldı.

2006 seneninde burslu okuduğu Başşehir Üniversitesi’ni hem bölüm, hem de tüm üniversite çapında birinci olarak bitirdi. Hemen peşinden İstanbul Üniversitesi’nde Radyo-TV-Sinema alanında yüksek lisans mezunudur.

Aydilgе, Türk yazar, müzisyеn vе radyo programcısıdır. 1997 yılında yayınlanan “Kalеmimin Ucundaki Düşlеr” adlı öykü kitabı ilk kitabı. 2002 yılında bulimik bir kızın öyküsünü anlatan “Bulimia Sokağı” adlı romanı yayınlamıştır.

Akorvenotalari  & Biyografi Ansiklopеdisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir